""

Zintegrowany system chirurgiczny Helion stanowi rdzeń każdej sali operacyjnej, gdzie praca w dużej mierze opiera się na łączności. To swego rodzaju brama na wyciągnięcie ręki. Ten wielokrotnie nagradzany system może usprawnić wszystkie procedury chirurgiczne: od uzyskiwania dostępu do danych pacjenta po sterowanie urządzeniem i zarządzanie przy pomocy łączności wideo, od dokumentacji po zdalną komunikację na żywo. System Helion zwiększa wydajność procedur — od szybszej konfiguracji, przez elastyczne opcje wyświetlania i nagrywania, po lepszą współpracę i płynniejszą rotację sal.

  

""

Poprawa wydajności śródoperacyjnej

System gwarantuje bezpieczeństwa pacjenta bez poświęcania wydajności operacyjnej i przepustowości. Ułatwia płynne zarządzanie wszystkimi połączeniami sprzętowymi. Wszystko to pozwala skupić się na pacjencie i prowadzonym zabiegu.

 • Błyskawiczna konfiguracja sali operacyjnej — szybkie tworzenie predefiniowanych konfiguracji sal za pomocą funkcji jednego przycisku i pobieranie informacji o pacjentach z systemu EHR lub PACS za pomocą jednego ekranu dotykowego, co przyspiesza konfigurowanie sal i ich rotację. 
 • Gotowość do obsługi rozdzielczości 8K — różne rozdzielczości obrazu, do 4K z pełną obsługą 3D i gotowością do obsługi rozdzielczości 8K, zapewniają bardzo wysoką rozdzielczość obrazu w czasie rzeczywistym, gwarantując doskonałą czytelność obrazów pacjentów, poprawiając jakość operacji i usprawniając współpracę.  
 • Intuicyjna technologia — doskonała wydajność przy minimalnym wysiłku dzięki sterowaniu metodą „przeciągnij i upuść”, automatycznemu wykrywaniu źródła sygnału wideo, jednoczesnemu dostępowi do podglądu na żywo, widoków podzielonego ekranu oraz skrótów do nagrywania i konferencji. 

  

Lekarz w sali operacyjnej wyposażonej w system Helion.

  

Monitor w sali operacyjnej z połączeniem konferencyjnym przez system Helion.
""

Lepsza komunikacja i większa koncentracja personelu

Intuicyjna technologia systemu Helion zapewnia personelowi medycznemu lepszą czytelność i większą kontrolę podczas opieki nad pacjentami, a także wzbogaca współpracę, dzięki czemu personel ma dostęp do bieżących informacji i może uniknąć opóźnień. Dzięki możliwości łączenia się, współpracy i konsultacji z innymi osobami, niezależnie od tego, gdzie się znajdują, można zachować koncentrację i zapewnić skuteczniejszą, bliższą człowiekowi opiekę wtedy, gdy jest to najważniejsze.

 • Ułatwienie komunikacji między pracownikami — poprawa wyników leczenia pacjentów dzięki możliwości prowadzenia konferencji w wysokiej jakości obrazu wideo z personelem zewnętrznym i strumieniowego przesyłania danych.
 • Zwiększenie poczucia pewności zespołu — natychmiastowy dostęp do informacji, gdy są potrzebne, dzięki wydajnej technologii wideo z zerowym opóźnieniem, nagrywaniu wideo i przechwytywaniu obrazów z dwóch źródeł oraz opcjom eksportowania zapisanych plików do systemu PACS lub folderów sieciowych.

  

  

""

Najnowocześniejsza technologia integracji systemów wideo: rewolucja w integracji sal operacyjnych

Dzięki zintegrowanym rozwiązaniom Fluid i Anywhere firmy Therapixel kompleksowy system Helion może usprawnić pracę na sali operacyjnej, przetwarzanie danych i dostęp do nich, co z kolei pozwala lepiej zarządzać czasem i poprawiać jakość leczenia pacjentów.

Fluid — bezdotykowa technologia gestów

 • Dostęp do obrazów medycznych pozyskanych przed lub w trakcie operacji przy zachowaniu sterylności sprzętu i 10-krotnie szybciej niż w przypadku sterowania głosowego.
 • Wykonuj gesty ręką, które mogą być przekształcone w polecenia sterujące dla systemu, zachowując sterylność i zwiększając wydajność.
 • Technologia ta umożliwia także połączenie z oprogramowaniem do planowania sali operacyjnej w celu usprawnienia synchronizacji obrazów, aby osiągnąć pełną integrację z technologiami DICOM i HL7 oraz zachować z nimi zgodność.

Anywhere — nieograniczone możliwości i dostęp

 • Zarządzanie, udostępnianie i wysyłanie obrazów i danych zarówno w obrębie sali operacyjnej, jak i poza nią.
 • Zapewnienie zdalnego dostępu współpracownikom w celu konsultacji z użyciem funkcji przeglądania manipulacji obrazów, a także dodawania do nich adnotacji.
 • Współpraca w ramach sesji współdzielonych niezależnie od miejsca pobytu, na komputerach PC lub urządzeniach przenośnych, oznacza dostęp do potrzebnych informacji wtedy, kiedy są potrzebne.
Klinicystka zawiesza worek infuzyjny obok wysięgnika z systemem Helion na półce wysięgnika.
Klinicystka zawiesza worek infuzyjny obok wysięgnika z systemem Helion na półce wysięgnika.
""

Kompleksowa obsługa serwisowa

Zapewniamy kompleksową obsługę klienta w zakresie rozwiązań chirurgicznych dostosowanych do potrzeb klinicznych i technicznych, dzięki czemu zespoły chirurgiczne mogą osiągać najlepsze wyniki.

 • Kompleksowa pomoc — oferujemy szeroki zakres usług serwisowych, od projektowania systemu po bieżącą pomoc w tworzeniu zintegrowanego systemu chirurgicznego odpowiedniego do Państwa potrzeb.
 • Zdalny serwis  — po wybraniu konfiguracji systemu Helion będziemy towarzyszyć Państwu na każdym etapie, oferując zdalne wsparcie poprzez szybsze, przystosowane do warunków pandemii COVID wirtualne połączenia serwisowe.

  

""

  

  

Jako zintegrowane rozwiązanie chirurgiczne system Helion przekształca możliwości techniczne sali operacyjnej. Jego instalacja trwa mniej niż jeden dzień, a nauka obsługi — mniej niż godzinę.

Ikona pola wyboru z kursorem myszy

Zwiększona użyteczność

Intuicyjna funkcja „przeciągnij i upuść” umożliwia szybszą konfigurację pomieszczenia i krótszy czas rotacji sali operacyjnej dzięki wstępnie zdefiniowanym ustawieniom konfiguracji pomieszczenia oraz przyciskom szybkiego dostępu, które ułatwiają korzystanie z funkcji na ekranie za pomocą jednego przycisku.

Ikona kabla ze znakami plusa

Zaawansowana technologia

Przesyłanie obrazu wideo w ultrawysokiej rozdzielczości i przy zerowych opóźnieniach pozwala zawsze uchwycić ważne momenty związane z zabiegami chirurgicznymi w dokumentacji, a jednocześnie zapewnić ciągłość i produktywność pracy personelu medycznego.

Ikona ręki korzystającej z iPada

Łączność w zasięgu ręki 

Dzięki podwójnym kanałom i opcjom rozmieszczenia, chirurdzy mają maksymalną elastyczność w udostępnianiu źródeł wideo personelowi spoza sali operacyjnej. Wiele źródeł wideo jest łączonych w jeden widok, dzięki czemu zespół chirurgiczny może przeglądać i udostępniać więcej informacji na jednym wyświetlaczu. Funkcje wideokonferencji i przesyłania strumieniowego pozwalają zminimalizować opóźnienia i poprawić wyniki leczenia pacjentów. 

Moduły Helion
Pasek danych w kolorze niebiesko-morskiego gradientu

Zintegrowany system chirurgiczny Helion

KLIKNIJ TUTAJ

  

Chcesz poznać więcej szczegółów na temat rozwiązań chirurgicznych Hillrom?

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

  

""

Kontakt z nami

Wszechstronna intuicyjność zaczyna się od odpowiedniego zintegrowanego systemu chirurgicznego. Wypełnij ten formularz, aby otrzymać od przedstawiciela firmy Hillrom informacje o tym, jak nasz system Helion może pomóc w rozwoju łączności w zakresie opieki.